מיתוג
עיצוב גרפי לכרטיסי ביקור
עיצוב לדפוס
עיצוב גרפי למודעות
אינטרנט
עיצוב אתרים
קצת עלינו

 

דברים שכדאי לדעת כשסוגרים על עבודה גראפית מול המעצב/ת:

 

יש לך עסק או מוצר אותו אתה מבקש לשווק ולמכור אותו בהצלחה בשוק החופשי, על מנת להיות מוכר ולעמוד בשורה אחת עם המתחרים שלך, אחד הדברים הראשונים הנדרשים לעשייה הינו מיתוג נכון. מיתוג ככלל הינו נושא רחב ידע שכדאי ומומלץ לקרא וללמוד מושגים ממנו. אולם בדברינו הבאים אנו מבקשים לתת לכם כמה פרטים שכדאי לדעת בזמן שבוחרים וסוגרים על עבודה גראפית מול המעצב הנבחר:

 

  • רושם ראשוני – כדאי להתרשם מכלל עבודות של המעצב אותו אתה בוחן. כימייה לא פחות חשובה כאן כיוון שאתם הולכים לחלוק פרק זמן כלשהו (גם אם הוא מסתכם בתכתובות במיילים, שיחות טלפון וכדומה)...התרשמת מספיק אז יאללה בא נתחיל ב....

 

  • דייט הראשון – הפגישה הראשונה שלכם היא מעין פגישת למידה, בה המעצב ישמע, ילמד ויחווה דרך תיאוריך את אופי העסק/המוצר/ השירות אותו אתה מבקש לספק, יתוודע למיהו קהל היעד שלך? יתרונותיו וחסרונותיו של העסק/המוצר/ השירות והכי חשוב מהו המסר אותו אתה מבקש להעביר. קורה ולא פעם שישנם לקוחות שלא ממש יודעים להגדיר ו/או לגבש את המסר המתבקש, לכן שני הצדדים יכולים לשבת יחד לפגישת שיש בה סיעור מוחות עד אשר תסכימו יחד על אופי המסר.
  • שיעורי הבית – לאחר שהמעצב לקח והפנים לעצמו את המידע הנדרש לו. הוא מכין מספר סקיצות המועברות ללקוח.

 

  • עולים כיתה - בהתאם לנטייה ולכוונון הלקוח יתבצעו סקיצות נוספות עד לאישור הקו העיצובי והשפה הגרפית.

 

  • כמו בזוגיות ..לכל אחד יש מקום לביטוי – תהליך היצירה הינו משותף ואל לאחד לפסול את דעתו של האחר. קורה לא פעם שלקוח מבקש "להשתלט" על אופי העיצוב [בבחירת צבע, תמונה, פונט וכדומה(כן, כן, גם זה קורה] באופן שאינו מוסכם עם קו החשיבה המקצועי של המעצב הרואה את השפעת העיצוב גרפי בשלל מימדיו ובטווח הרחב שלו. קורה גם הפוך שמעצב מבקש להשליט את דעתו המוחלטת ופוסל על הסף כל אמירה ודעה של הלקוח (כן, כן, גם זה קורה...). אף אחד מהמצבים הללו אינו מומלץ, לא זה..ולא זה...כמו בזוגיות כדאי להקשיב ולכבד את הידע שכל צד מביא עימו. לכן כדאי שנצא מתוך נקודת הנחה שהלקוח מכיר את קהלו ומוצרו הכי טוב והמעצב הגרפי (להזכיר: גרם לך להתרשם ממנו,  בשלב הרושם הראשוני וה'דייט' הראשון כבעל יכולת עיצוב גרפי  רחבה המסוגלת להשתנות ולקלוע למטרות. לכן איך אומרים תנו לצד השני לעשות את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב.

 

  • כמה זה עולה לנו- אנחנו לא ניכנס כאן לסוגיות של עלויות כיוון שנושא זה אינדיבידואלי לכל אחד אבל כן ניתן מס' טיפים בעניין:

תיקון ראשון, תיקון שני...הרבה מאוד פעמים קורה שעם אישור העבודה מופיעים עוד תיקונים ועדכונים "אחרונים". מן הסתם, תיקונים אלו, גוזלים זמן וזמן בעולמנו שלנו הוא דבר יקר, לכן כדאי שהדברים יוסכמו מראש. מחיר עלות עבודה, כמה תיקונים יכללו או לא יכללו במחיר, ומה יהיה עלות כל זמן תיקון.

 

שתהיה לכם עבדה פורייה ומוצלחת