היותר.  מבחינה עסקית - יש לכם חלון הזדמנויות קטנטן "לתפוס" את הלקוח הפוטנציאלי שנכנס בזה הרגע לאתר שלכם. זה אפילו לא חלון. זה חריץ. חשוב לזכור שמטרת העיצוב היא לחזק את המסר ולהניע את הגולשים לבצע באתר את מה שמצפים מהם (ליצור קשר, לרכוש מוצר, להזמין הדגמה, להוריד תכנה לניסיון וכד').

אמצעים גרפיים "תומכי מסר":
1. לוגו החברה
הלוגו וצבעיו יכתיבו חלק גדול ממראה האתר. ההתאמה בין הלוגו והאתר שלכם אמורים לתת תחושת מקצועיות.
יחד עם זאת, בחברות שאינן משקיעות סכומים ניכרים בפרסום במדיות רחבות, ובהחדרת הלוגו שלהן לתודעה, יש חשיבות פחותה לצבעוניות אחידה בין ניירת החברה לאתר שלה. כלומר - אם צבעי האתר יהיו שונים (מסיבות שונות) מצבע כרטיס הביקור שלכם, רוב הסיכויים שלקוחותיכם כלל לא ישימו לב לכך.

2. הצבע הוא גם המסר
לצבע יש השפעה אדירה בהעברת תחושות ואווירה.
אדום הוא צבע חושני, חזק ומלא אנרגיה. ירוק וגווני התכלת מתקשרים לטבע, בריאות, חופש. כחולים, אפורים וחומים הם יציבות, סולידיות ועוצמה.
אם העסק שלכם הוא בתחום הפיננסי - תרצו לשדר יציבות ובטחון. גם אם הצבע האהוב עליכם הוא סגול או כתום - עליכם להפריד בין טעמכם האישי למסר שאמור להעביר האתר לגבי העסק שלכם. אז באתר פיננסי - עדיף להשתמש בגווני הכחול והאפור (ראו למשל את האתרים של רוב הבנקים). העסק שלכם הוא בתחום רפואה אלטרנטיבית? ירוק ולבן הם צבעים המתקשרים אצל כולם לבריאות וטבע. צבע ושימושיו זו תורה בפני עצמה, ובשלב הזה מעצבי אתרים מיומנים יכוונו למשפחות הצבעים הנכונות לעסק (ולמסר) שלכם. בכל מקרה חשוב לדעת שמאחורי בחירת הצבעים ישנה שיטה ומטרה.

3. תמונות חיזוק
תמונות באתר הן דבר מבורך בהחלט. הן יכולות לסייע בחיזוק המסר ומושכות את העין.
למשל - תמונה של אשת עסקים נעימה ומקצועית, יכולה לחזק את הרושם שגם במשרד שלכם זו הגישה של הצוות.
אבל כדאי לשים לב - על תמונות יש זכויות יוצרים, והפרה של זכויות כאלו יכולה להיגמר בתביעות משפטיות ובהוצאות אדירות. אם אתם מעבירים תמונות למעצב האתר, הקפידו לוודא שהתמונות הן "חוקיות". כשאנו בוחרים תמונה לאתר-
 
 

להמשך>>